Zmieniony kał podczas antybiotykoterapii u dziecka

Dziwna kupka u 3 latki. Corka juz 4 dzien jest na antybiotyku, duracef, miala sporo powiekszone wezly chlonne I byla przeziebiona, od 3dni robi kupke jakby z niestrawiona jajecznica, kolor normalny ale naokolo jakby jajko. Pytalam pediatry to piwiedziala ze minie pi leku, dodam, ze corks skarzy sie na bol brzuszka czasem, daje jej oslone.

Podczas antybiotykoterapii czasem występują objawy uboczne pod postacią zmienionego stolca czy tez okresowych bólów brzucha. Jezeli objawy nie sa nasilone, dziecko nie ma nasilonej biegunki czy silnych bólów brzucha, proszę podawac nadal antybiotyk i probiotyk, ten ostatni jeszcze przez kilka dni po zakończeniu antybiotykoterapii. Stolce powinny wrócić do normy po zakończeniu terapii.

Pozdrawiam
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com