Zmniejszenie dawki leków na depresję a złe samopoczucie

W styczniu 2013 r. zachorowałam na depresje. Do tej pory biorę leki. Kazda próba zmniejszenia dawek zle na mnie dziala. Znacznie obniza moj nastroj. Czy to oznacza, ze jeszcze nie powinnam odstawiac tych lekow?

Dzień dobry, leki są oczywiście pomocne w chorobie depresyjnej, jednak nie zawsze wystarczające. Czasami zdarza się tak, że tkwimy w takiej sytuacji życiowej lub podejmujemy takie decyzje, które sprzyjają utrzymywaniu się depresji. Dlatego warto zastanowić się nad spotkaniem z psychoterapeutą, który pomoże dokonać zmian o ile uzna to Pani za konieczne.
Serdecznie pozdrawiam.
Małgorzata Mont
certyfikowana psychoterapeutka

Witam,

Leczenie farmakologiczne niestety nie jest wystarczające w przypadku leczenia depresji. Bardzo pomocna jest tu psychoterapia, szczególnie wspierająca przy zmniejszaniu dawek leków i ich odstawianiu. Poza tym podczas pracy psychoterapeutycznej wypracuje Pani sobie sposoby zabezpieczające Panią przed nawrotem.

Pozdrawiam
Ewa Czernik