Zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej poprzez przesunięcie godziny przyjmowania tabletki

Witam, przyjmuję Yaslinelle od 4 miesięcy. Przy pierwszej tabletce z 5 blistra spóźniłam się o 11 godzin. Tabletki przyjmuje o godz 20 a wzięłam ją o 6:45 następnego dnia. Poprzedniego dnia odbył się stosunek. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży lub ewentualnego zmniejszenia ochrony? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje pewne ryzyko zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej. Trudno jest oszacować konkretny procent tego ryzyka, nie jest ono b. duże, ale nie da się go wykluczyć.
Przesunięcie przyjmowania tabletek jednorazowo aż o 11 godzin mogło doprowadzić do przejściowo zmniejszonej osłony hormonalnej.
Wskazana wizyta kontrolna u ginekologa.