Zmniejszenie rozmiaru biustu po odchudzaniu

Witam. Mam 16 lat,zawsze ważyłam 60 kg,ostatnio ważyłam nawet 61,3 kg,a potem przez 2 tygodnie zgubiłam 4 kg i ważę 57 kg przy wzroście 175 cm. Niestety biust zmniejszył mi się praktycznie o rozmiar. Czy jeśli przytyję kilka kilogramów mój biust będzie jak wcześniej ?
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny w cukrzycy

Indeks glikemiczny oznacza poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku. Czy dla cukrzyka powinno to mieć znaczenie? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam serdecznie!
Niestety bardzo często zdarza się, że podczas odchudzania dziewczyny tracą zbędne kilogramy właśnie z biustu. Prawdopodobnie jeśli przytyje Pani z powrotem kilka kilogramów, biust również wróci do poprzednich rozmiarów. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witaj,
gruczoły piersiowe to w dużej mierze tkanka tłuszczowa. Zatem jeśli przybierzesz na wadze Twoje piersi powiększą się. Powinnaś wiedzieć ,że masa ciała 60 czy wspomniane 61,3 to masa prawidłowa dla Twojego wzrostu i wieku. A szybka utrata kilogramów w krótkim czasie jest niebezpieczne dla Twojego zdrowia.
Pozdrawiam
Marzena Rojek

0

Witam. Niekoniecznie – tak samo jak nie zawsze chudniemy z tych partii ciała, które nam najbardziej przeszkadzają, tak samo z przybieraniem na masie ciała – fakt, że przybędziesz parę kilogramów nie oznacza, że zwiększy się biust. Tutaj pomocne są ćwiczenia na klatkę piersiową w celu wzmocnienia biustu, a tym samym jego uwydatnienia http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-powiekszenie-biustu Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy