Zmniejszenie wagi a stan wątroby

Dobry wieczór.Właśnie dostałam odpowiedz na moje pytanie o stanie mojej wątroby,okazuje się ,że ma to związek ze sposobem życia ,mam 48lat 98kg wagi,podwyższone próby wątrobowe,nadciśnienie.niedoczynność tarczycy i jakby tego było mało rzut łuszczycy.niejednokrotnie próbowałam zrzucić parę kilogramów ale nie jest to takie proste,jaką dietę powinnam stosować aby udało mi się zmiejszyć wagę?

Witam, najważniejsza będzie konsekwencja i drobne zmiany nawyków:
A oto podstawowe założenia:
- regularne 4-5 niedużych posiłków dziennie
- dieta oparta na niskim indeksie glikemicznym (tu umieściłam odpowiedni artykuł: http://instytutzdrowegoodzywiania.pl/pl,mp_view-poradnik-10-12-Od%C5%BCywianie.html)
- włączenie do diety omega 3 (nienasycone kasy tłuszczowe np. ryby, oleje roślinne na zimno, orzechy) - mają działanie przeciwzapalne (co pomoże w łuszczycy)
- ok. 3 litrów wody dziennie (30ml/1 kg masy ciała)
- umiarkowana aktywność fizyczna najlepiej 3-4 x w tygodniu (spacery, rower, pływanie)

Na wątrobę polecałabym ostropest plamisty, który doskonale ją regeneruje (dostępny w sklepach ze zdrową żywnością, mielony, 1 czubata łyżeczka na czczo przez 3 miesiące).
Łuszczyca może być spowodowana np. podniesieniem stanu zapalnego organizmu (wątroba, nadprogramowe kilogramy) lub z tymczasowym spadkiem odporności. W tym również zdrowa dieta powinna pomóc.

Często przy niedoczynności tarczycy występują problemy z wątrobą co nie jest związane z alkoholowymi działaniami. Aby ją regenerować warto przyjmować ostropest plamisty ok. 2 łyżeczki dziennie (można popić wodą), a także zastosować dietę z mocnym niskim indeksem glikemicznym plus umiarkowana aktywność fizyczna.