Znaleziono pojedyncze ogniska w zakresie istoty białej podkorowo w płatach czołowych o podwyższonym sygnale

dostałam wynik rezonansu głowy.>znaleziono pojedyncze ogniska w zakresie istoty białej podkorowo w płatach czołowych o podwyzszonym sygnale w obrazach T2-mogące odpowiadac zmianom naczyniopochodnym.Byłam z tym wynikiem u lekarza i powiedzial tylko ,że miałam mikroudary i zapisał mi tabletki Polocard i Flunarizinum. co to w ogole oznacza jakies przeciwskazania nie wiem co mam robic. proszę o pełną odpowiedz.dziękuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Tak jak zauważył lekarz, zmiany mogą być mikro udarami, czyli niedokrwieniem obszarów mózgu na skutek zamknięcia światła drobnych tętniczek. Tabletki, kótre zostały Pani zlecone mają za zadanie zapobiegać zakrzepom i zatorom (które zamykają światła naczyń) - Polocard oraz poprawić przepływ w naczyniach mózgowych - Flunarizinum. Tym samym zapobiegają udarowi niedokrwiennemu o większym natężeniu. Takie zmiany występują u wielu osób. Nie podała Pani czy występowały jakieś niepokojące objawy przed wykonaniem badania.
Pozdrawiam