Zniekształcona główka u 4-miesięcznego dziecka

moj 4miesieczny synek ma znieksztalcona glowke lekarz pierwszego kontaktu (a tylko do takiego mam dostep w kraju w ktorym mieszkam)powiedzial ze mozna to skorygowac ukladajac malucha na drugiej stronie staram sie tak robic ale minol miesiac i niema efektu zaczynam sie powaznie martwic ale niewiem co moge jeszcze zrobic?

Witam! Jeśli kształt główki rzeczywiście wynika z układania dziecka tylko na jednym boku, miesiąc to zbyt krótki okres czasu aby zauważyła Pani diametralną różnicę. Proszę chodzić z dzieckiem na okresowe wizyty kontrolne i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

warto byłoby skonsultować się z rehabilitantem, zniekształcona głowa może być skutkiem niesymetrycznego napięcia mięsniowego. Pozdrawiam