Znużenie, zmęczenie a stres

Witam, mam 20 lat. Od kilku miesięcy zaobserwowałam zmiany w swoim zachowaniu tj. braku chęci do życia, znużenie, zmęczenie, codzienny stres, w szczególności związany ze studiami (problem z pływaniem tj. lęk przed głębokością). Nawet ostatnio zdarzyło mi się wyjść z pływalni z płaczem. Bardzo często budzę się nocą po czym mam problem z zaśnięciem, który utrzymuje od 1-3 godz. Po takich przebudzeniach boję się przebywać w ciemności (o jeden horror za dużo w dzieciństwie). Powinnam się niepokoić?

Witam,
opisane przez Panią objawy, sugerują wystąpienie epizodu depresyjnego.
Proszę nie lekceważyć tych objawów i zgłosić się do psychologa.
Psycholog pomoże określić powody występowania dolegliwości i nauczy Panią radzenia sobie z nimi.
Może się również okazać, że jeśli będzie taka konieczność, skieruje Panią do lekarza psychiatry bądź lekarza pierwszego kontaktu.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza