Żółtaczka mechaniczna utrzymująca się trzeci miesiąc

Żółtaczka mechaniczna utrzymuje się już trzeci miesiąc. Guz trzustki zamyka drogi żółciowe bez możliwości resekcji radykalnej. Czy jest jakieś zagrożenie dla życia przy tak długo utrzymującej się żółtaczce?

W takiej sytuacji chirurg powinien pomysleć nad operacja paliatywna czyli albo założeniem drenu do przewodu Virsunga w Trzustce albo inne paliatywne rozwiazanie. Podwyższony poziom bilirubiny jest oczywiście patologią, ale bilirubina toksyczna jest dopiero przy bardzo wysokich poziomach.