Zrywanie nocne u córki, która ma rok i 8 miesięcy

Witam mam córkę która ma rok i 8 miesięcy i kładę córkę o godzinie 19 .00 śpi dobrze a o 23 się zrywa i płaczę i ponosi się i w nocy się zrywa nie wiem co się dzieje proszę o poradę jakoś pozdrawiam

Jeśli wykluczy Pani somatyczne podłoże dolegliwości związanych z płaczem, warto przyjrzeć się, kiedy się zaczęły? Czy tego dnia/nocy coś się wydarzyło? Podobne wybudzanie może też być wynikiem przeżywania emocjonalnego czy nadmiernego zmęczenia (paradoksalnie). Może Malutkiej coś się śniło, wybudziła się z płaczem, a potem reakcja uogólniła się? Jest tez możliwe, ze pozycja, w której zasypia na dłuższą metę nie jest wygodna i córeczce np coś cierpnie? Albo ma to związek z pora posiłku, trawieniem (bólem brzuszka) czy potrzebami fizjologicznymi. Jeśli w dalszym ciągu nie uda się Pani ustalić przyczyn nocnego wybudzania córeczki, warto porozmawiać z pediatrą prowadzącym.

Witam. Warto jest przyjrzeć się jak wyglądał wieczór. Czy dziecko płakało, było zdenerwowane. Stres przed snem wpływa na jego przebieg. Także gdzie zasypia? Jeśli zasypia przy Pani a budzi się w łóżeczku to czuje się przerażone zmianą miejsca, pani brakiem. Proszę przyjrzeć się bliżej w.w. sytuacjom. Pozdrawiam