Zwapnienia i mikrotorbiel w piersi

Witam Mam 43 lata tydzień temu przeszłam 2 w moim życiu mammografię i usg. Wyszło lekkie zwapnienie i mikro torbiel to wyczytałam w wynikach które otrzymałam przed tym jednak usłyszałam diagnozę lekarza ze mammografia i usg są bardzo dobre i zaproszenie za 2 lata. Moje pytanie to co to jest lekkie zwapnienie i mikro torbiel czy może to w przyszłości przerodzić sie w raka piersi? Dodam ze w 1 mammografi tez było lekkie zwapnienie bez mikro torbieli. Boje sie mimo dobrej diagnozy lekarza. Enolla.

Jeżeli torbiel była i w badaniu przed dwoma laty i nie zmieniła się, to należy przypuszczać,m że lekarz słusznie ocenia Pani stan. Dla bezpieczeństwa proponowałbym nie później niż za rok wykonać mammografię