Czy to może być jednak czerniak?

Witam , od uderzenia w paznokieć ostatnio który miał na sobie tipsa uszkodziła mi się macierz paznokcia , która ma ciemniejszy kolor i nieodpowiedni kształt . Czy może to być czerniak czy coś podobnego ?
KOBIETA, 23 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli uszkodzenie macierzy paznokcia wynikło z urazu, np. uderzenia, bardziej prawdopodobne jest, że obserwowane przez Panią ciemniejsze zabarwienie jest zasinieniem lub krwiakiem spowodowanym mechanicznym uszkodzeniem, a nie czerniakiem. Zasinienie pod paznokciem po urazie jest typową reakcją na uszkodzenie i może przybierać różne odcienie od ciemnofioletowego do czarnego.

Jednakże, pomimo że przyczyną najprawdopodobniej jest uraz, zalecamy konsultację z lekarzem. Specjalista może ocenić stan paznokcia, upewnić się, że nie ma poważniejszych uszkodzeń, i doradzić odpowiednie postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-czerniak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.