Dlaczego miewam te bóle piersi?

Dzień Dobry. Jestem nastolatką, która boryka się z długotrwałymi bólami piersi. Zaczęło się do ok. 2-3 miesięcy temu po jednym z moich okresów. Bóle trwały zazwyczaj do max. 1,5 tygodnia. Od mojego ostatniego okresu minęły 3 tygodnie i od jego pojawienia się bolą mnie piersi. Raz mocniej, raz słabiej, przeważnie u ich dołu. Nie jestem pewna co myśleć, bo z jednej strony słyszę o ciąży, a z drugiej o zmianach hormonalnych. Jestem mocno zaniepokojona, nigdy mnie jeszcze coś takiego nie spotkało.
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból piersi może mieć wiele różnych przyczyn, niekoniecznie związanych z ciążą. Oczywiście jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne, to zawsze warto to wykluczyć bądź potwierdzić przy pomocy testu ciążowego.

Przyczyną dolegliwości bólowych w obrębie piersi mogą być także zaburzenia hormonalne, a także infekcje oraz zmiany w piersiach, takie jak torbiele, włókniaki, a nawet nowotwory. Uważamy, że powinna udać się do ginekologa i wykonać badanie USG piersi. Jego wynik będzie kluczowy.

Więcej informacji na temat bólu piersi znajdzie Pani w naszych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi,

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.