Afty w jamie ustnej a odpowiednie działania

Witam 1. Mam dość często afty w buzi, teraz nawet afta przeniosła mi się na dziąsło i strasznie boli. Co mogę z tym zrobić ? 2. W przełyku, gdy otwieram buzie widzę jakieś dziwne nie wiem jak to nazwać owrzodzenia, narośl w postaci takich gulek to nie są powiększone migdały, bo one są w porządku - rośnie to na przełyku, nie mam problemów z przełykaniem, ale czuje, że coś w gardle jest. 3. Od 2 dni po prawej stronie brzucha na wysokości wątroby skóra tam mi non stop drga, nic nie boli, ale drg

W takim wypadku radziłbym jeszcze w tym względzie skonsultować się bezpośrednio z laryngologiem i rozważyć wykonanie gastroskopii. O wszystkim powinien zadecydować lekarz rodzinny, prowadzący.