Badanie poziomu cukru u kobiety w ciąży

Witam jestem w ciąży mialam wczoraj robione badania na cukier, obciążenie 75 g glukozy. I mam niski wynik tzn na czczo mi nie powiedzieli, ale po 1 godzinie 90 po 2 godzinach 60. Czy to nie jest za niski wynik. Dodam że w nd po posiłku mierzone glukometrem miałam 180. Pozdrawiam Agnieszka

Witam Panią,

Wygląda na to, że Pani trzustka wydziela trochę więcej insuliny w odpowiedzi na bodziec glikemiczny. Czy zdarzały się Pani epizody złego samopoczucia 2-4 h po obfitych posiłkach. Jeśli tak, to może to sugerować tzw. hipoglikemię reaktywną. Powinna Pani jeść częściej,ale mniejsze porcje. Warto za jakieś 4 tygodnie powtórzyć oznaczenie glukozy na czczo i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz