Badanie spirometryczne a palenie

Witam Czy jeśli przed badaniem spirometrycznym w tabelę w komputerze osoba zostanie wpisana jako paląca, to czy wyniki będą inne niż gdyby zostało tam wpisane niepalący? Nie palę od 6 lat, w wydruku sspirometrii zauważyłem słowo "palący"

Aleksander Ropielewski

Wyniki będą takie same (w końcu badana jest ta sama osoba) jednak interpretacja wyniku jest inna.