Jaka może być etiologia tych bóli w klatce piersiowej?

Witam. Mam dosyć ciężki problem zdrowotny do rozwiązania. Od ponad roku czuje ból w klatce piersiowe, czasami większy a czasami mniejszy. Migdałki mam powiększone, gardło przekrwione. Często próbuję od kaszleć wydzielinę. Czuję się rozbity i nie mam ochoty nic robić. Po zapaleniu papierosa ból w klatce pogłębia się. Zrobiłem RTG klatki piersiowej, spirometrie, wszystko wyszło bardzo dobrze. W morfologii natomiast wszystko było idealne oprócz Eozynofile które były poza wykresem referencyjnym 9%.Wykonałem badania alergiczne i wykazało mi szereg uczuleń takie jak np. Kurz, trawa, różne drzewa. Początkowo myślałem że może to być refluks i miałem nawet kiedyś przypisane leki na to ale nie pomogły za bardzo. Dodam że wszelakie antybiotyki zapisywane wcześnie też nic nie dały. Pani lekarka mówi iż trzeba rozwiązać problem z alergia. Lecz obawiam się że może to nie być to, poza tym odczulanie podobno nie jest 100% skuteczne i trwa nawet 5 lat. Dodam że biorę lek przeciwhistaminowy Clatra który powoduje że nie mam ataków kichania i łzawiących oczu ale ból w klatce nadal zostaje. Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia. Bardzo dobrze natomiast, że została wykonana dokładniejsza diagnostyka w celu wykluczenia pewnych przypadłościach.

Analizując przedstawione wyniki badań, można by stwierdzić, że prawdopodobną przyczyną takich dolegliwości jest alergia wziewna. Uczulenie na roztocza, czy pyłki może powodować uczucie zatkania w zatokach, zaleganie wydzieliny, kichanie, łzawienie oczu, problemy skórne, czy kaszel.

W przypadku przedłużających się dolegliwości ze strony układu oddechowego, warto byłoby powtórzyć spirometrię, a także wykonać tomografię komputerową klatki piersiowej. Pozwoli to wykluczyć astmę oskrzelową.

Jeżeli dotychczasowe leczenie nie przynosi zamierzonego rezultatu, warto pomyśleć o odczulaniu, które może przynieść długotrwałe efekty.

Proponujemy stacjonarną wizytę u lekarza pulmonologa i alergologa w celu podjęcia konkretnych kroków postępowania, aby poprawić Pana stan zdrowia.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/astma

https://portal.abczdrowie.pl/astma-oskrzelowa

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-wziewna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.