Boję się wychodzić z domu

Dzień dobry, piszę do Państwa, ponieważ od dłuższego czasu boję się wychodzić z domu - mam wrażenie, że spotkam na ulicy kogoś, kto źle o mnie myśli i mówi. Przechodząc obok grupki ludzi, wydaje mi się, że każda z osób śmieje się ze mnie, słyszła coś na mój temat i powtórzy to komuś z moich bliskich.W ogóle boję się tego, co mówią inni. W nocy, gdy o tym myślę,potrafię się zerwać z łóżka, jak gdybym miała zły sen.Nieustannie odczuwam niepokój, napięcie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Cię serdecznie. Bardzo dobrze robisz, że szukasz pomocy w związku z niepokojącymi cię objawami. Nie chciałbym stawiać to jakiejkolwiek diagnozy, jednak warto abyś skorzystała z pomocy lekarza psychiatry. Pamiętaj iż nie należy unikać wizyty u właśnie takiego lekarza, ponieważ twoje zdrowie psychiczne jest teraz najważniejsze.

Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty lub u psychiatry. W czasie takiej konsultacji specjalista oceni czy Pani kłopoty wymagają leczenia farmakologicznego.
Dobre efekty poradzenia sobie z lękiem daje psychoterapia sytemowa.
Praca odbywa się w malych sześcioosobowych grupach i trwa około pół roku. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu po 2 godziny każde spotkanie.
W Szczecinie takie grupy są prowadzone i jeżeli będzie Pani zainteresowana to zapraszam na stronę www.terapeutaszczecin.pl lub www.terapeutaewa.szczecin.pl
Możliwa jest też praca indywidualna w gabinecie psychoterapeuty.
Pozdrawiam