Ból barku od kilku lat a ryzyko ciasnoty podbarkowej

Od kilku lat boli mnie bark. Aktualnie jest coraz gorzej, ból i sztywność pojawia się nawet w nocy. Czasami, przy ostrym bólu mam nawet problem z utrzymaniem długopisu w ręku. 3 lata temu rtg jak i usg nie wykazało żadnych zmian w obrębie barku. Ostatnio czytałam o ciasnocie podbarkowej. Czy jest to możliwe abym miała tę przypadłość, skoro wyniki badań są w porządku? Niedługo wybieram się do ortopedy. Mam 23 lata, będę wdzięczna za odpowiedz.

Szanowana Pani, opisany przez Panią problem jest przewlekły i poważny. Schorzeń mogących wywoływać objawy opisane przez Panią jest wiele. Wizyta u ortopedy jest koneczna aby włączyć leczenie i jednocześnie wykonać niezbędne badania celem wdrożenia leczenia przyczynowego. Badania wykonane przez Pania przed trzema laty będą pomocne w tym procesie jednak wobec trzyletniego wywiadu konieczne będzie powtórzenie badań oraz ewentualne ich rozszerzenie (USG ew. NMR, wykluczenie chorób układowych i.t.p) wg wskazań prowadzącego ortopedy. Życzę szybkiej poprawy stanu zdrowia.