Ból biodra a praca siedząca

Mam pracę siedzącą - 8 godzin. Ruszam się raczej sporo - na aktywność fizyczną przeznaczam około 8 godzin tygodniowo . Ostatnio przy siedzeniu bolą mnie biodra. Często siedzę z nogą założoną na drugą nogę. Staram sie tego unikać, ale nie zawsze mi się udaje. Co może oznaczać ból biodra? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból biodra jak najbardziej może wynikać z postawy przy siedzeniu, z nawyków, o których Pani wspomina. Warto wykonać badanie obrazowe stawów biodrowych by ocenić ewentualne zmiany. Często ból biodra wiąże się z zmianami w odcinku lędźwiowym i krzyżowym kręgosłupa.