Ból brzucha a bakteria na jelitach po przyjęciu antykoncepcji awaryjnej

Mam pytanie miesiac temu zazylam tabletke 72 godziny po antykoncepcyjna oprocz tego spoznia mi sie miesiaczka 4 dni ale testy wychodza negatywnie ale mam okropne bole brzucha z prawej i lewej strony wczoraj tak bolalo ze poszlam do lekarza zrobila badanie krwi i wykazalo bakterie na jelitach czy ta tabletka mogla to spowodowac jak dlugo to moze trwac czy miesiaczka tez tym jest spowodowana prosze o odpowiedz pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po zażyciu antykoncepcji "po" przejściowo może dochodzić do zaburzeń hormonalnych, utrzymujących się niekiedy nawet do 3 miesięcy.
Jeśli po zażyciu w/w wystąpiły objawy niepożądane - takie jak biegunka, mogło to doprowadzić do zaburzeń flory bakteryjnej w jelitach.
Wskazane stosowanie probiotyków i/lub produktów mlecznych zawierających bakterie z grupy lactobacillus w celu przywrócenia prawidłowego składu jelitowej flory bakteryjnej.