Ból lewego barku, drętwienie palców - co to może oznaczać?

Od około pół roku temu miałam drętwienie palców u lewej reki. Przed trzema tygodniami zaczął mnie boleć silnie bark. Najgorzej było, gdy szłam marszem. Budził mnie ból i zdrętwienie kręgosłupa oraz ból lewego barku. Doszło do tego, że gdy siedziałam to czułam silny nacisk na barki jakby ktoś położył ciężar na moje łopatki a do rak przywiązał ciężary. Poszłam na pogotowie i zrobili mi prześwietlenie barku i odcinka szyjnego. Badanie nic nie wykazało. Dostałam tabletki paracetamol na siedem dni. Jestem chora na nerki. 42% moich nerek pracuje. Codziennie biorę tabletki na ciśnienie. Nie mogę pozwolić sobie na jedzenie tabletek przeciwbólowych, a lekarze nie wiedzą co mi jest i boją się mi dawać jakieś lekarstwa. Dodam jeszcze, że nie wstaje prawie z łóżka. Nie mogę się położyć na prawym ramieniu, bo ból wzrasta. Dwa tygodnie temu robiłam co 3 miesiące badanie krwi i wyniki były bardzo dobre. A już wtedy czułam straszny ból. Miałam robione ekg serca i wszystko jest ok. Mam 40 lat, pracuje fizycznie i raczej byłam w dobrej kondycji fizycznej.

Redakcja abcZdrowie

Badanie RTG kręgosłupa szyjnego jest badaniem mało dokładnym i mogło nie wykazać nieprawidłowości nawet, gdy w rzeczywistości one istnieją. Myślę, że w Pani przypadku wskazana byłaby wizyta u neurologa oraz u ortopedy i rozszerzenie diagnostyki, w tym wskazane byłoby wykonanie badania rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa. Następnie w zależności od wyników konsultacji i rezonansu, zaplanowanie ewentualnych dalszych badań oraz ustalenie postępowania.