Ból nadgarstka przy zginaniu i podnoszeniu cięższych rzeczy

Witam serdecznie. Od tygodnia boli mnie prawy nadgarstek przy zginaniu i podnoszeniu cięższych rzeczy. Na pierwszy rzut oka nie widać żadnych zmian zewnętrznych ale po oparciu obu nadgastkow o ściane,widać wyraźnie nie kolosalnie wielką ale widać, zmianę w wyglądzie. Prawy nadgarstek jest widocznie grubszy w zgięciu od lewego. Nie wiem co to może być ale wspomnę że w tym samym miejscu gdzie jest zgrubienie rok temu pękła mi torbiel galaretowata którą miałam przez pół roku. Czy to może mieć jakiś związek ze sobą? i czy konieczna jest wizyta u lekarza czy ból minie. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani, należy wykluczyć uraz przeciążeniowy bądź zapalenie ścięgna. Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu