Ból nogi u 12-latki

Dzień dobry. Mam 12 lat i strasznie boli mnie noga. Boli mnie od pochwy do kolana i nie wiem co zrobić, jeśli to by pomogło wam to nie mam jeszcze okresu. Co mi jest, od czego to zależy i dlaczego? Proszę i dziękuję.
12 LAT ponad rok temu

Witaj!

Koniecznie powinnaś wybrać się do lekarza rodzinnego, który zbada Cię, zleci konieczne badania (przede wszystkim wykonanie zdjęcia rentgenowskiego) i najprawdopodobniej skieruje Cię do ortopedy.

Nie powinnaś ignorować bólu, ani czekać aż ustąpi on sam. Dolegliwości mogą co prawda wynikać choćby z przebytej lekkiej kontuzji, jednak należy brać pod uwagę też pewne choroby układu ruchu, występujące typowo u osób w Twoim wieku, których skutek leczenia (w tym także ustąpienie bólu) zależy przede wszystkim od szybkiej diagnozy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.