Ból pleców po upadku z drabiny

Witam ! Podczas drobnych prac remontowych ( praca szlifierką kątową) uszkodziłem dość znacznie j jeden z palców lewej dłoni. Sporo krwi, pędząca maszynka no i poleciałem sobie z drabinki - może z trzeciego stopnia na plecy. Łapę połatali, pospinali i pięknie obwiązali. Dwa dni póżniej rozpoczął się "bal". Plecy oszalały. Ból w chyba środku pleców, ale nie wiem sam gdzie dokładnie. Poczłapałem do lekarza. Był RTG - żadnych złamań. Na szczęście...Boli jednak dalej bez zmian. Co dalej ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to efekt stłuczenia i nadwyrężenia mięśni przykręgosłupowych. Jeżeli jednak dolegliwości będą się utrzymywały warto zgłosić się ponownie do lekarza.