Ból w okolicy łączenia kręgów piersiowych i lędźwiowych
Witam serdecznie. 8 stycznia przy próbie podniesienia ciężaru na stojąco przy lekko ugiętych nogach poczułem przeszywający ból w okolicy łączenia się kręgów piersiowych i lędźwiowych był tak silny że upadłem na kolana ból ten powtórzył się jeszcze kilka razy w ciągu trzech dni przy próbie skrętu lub lekkiego pochyłu obecnie nadal odczuwam ból tylko słabszy czy może być to zerwanie lub naderwanie mięśnia czworobocznego lub innego MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego nie pokazał dużych zmian

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam. Jeśli MR nie wykazał żadnych większych nieprawidłowości, opisane objawy z pewnością nie są związane z naderwaniem mięśnia czy zmianami w kręgosłupie. Opisane zdarzenie może mieć natomiast związek ze zmianami czynnościowymi ujawniającymi się w trakcie wykonywania odpowiednich ćwiczeń. Sugeruję unikanie tego rodzaju ćwiczenia w przyszłości.