Bóle pleców a ryzyko uzależnienia od morfiny

Witam,od 7 miesięcy cierpię na bóle pleców,od 4 miesięcy brałam tilidin,ale przestał działać.Teraz lekarz przepisał mi morfinę,twierdząc,że to jest to samo,tylko daje mniej skutków ubocznych.Do tej pory nie wiem,czym są spowodowane te bóle i nie wiem jak długo będę musiała brać tą morfinę.Boję się uzależnienia.Jak szybko można się uzależnić od morfiny?Jakie są objawy uzależnienia?Jakie są skutki odstawienia morfiny?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim powinna mieć Pani przeprowadzoną dokładną diagnostykę opisanych dolegliwości bólowych, tj. MRI kręgosłupa! Nie powinno się bowiem dawać tak silnych leków przeciwbólowych bez znajomości przyczyny bólu!