Bóle po zabiegu endoprotezy całkowitej bezcementowej

Witam. Minęło 5 tyg. od zabiegu endoprotezy całkowitej bezcementowej. Ćwiczę kilka razy dziennie sam i raz w tygodniu z rehabilitantem. Z chodzeniem jest coraz lepiej, próbuję odstawić jedną kulę, niestety ból dokucza mi cały czas, rana wygojona. Ból w obrębie pachwiny i zewnętrznej części biodra aż do pośladka. Dodam, że zabieg wykonano po urazie (upadek). Staram się stosować do zaleceń i nie forsuję się. Kiedy mogę spać na operowanej nodze, a kiedy na zdrowej? Bogusław l.69, 92 kg 184 cm.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Szanowny Panie, jeżeli rehabilitacja przebiega prawidłowo to w celu oceny Pana stanu poza badaniem klinicznym konieczne jest wykonanie i ocena RTG miednicy ze stawami biodrowymi oraz rtg osiowego operowanego stawu. Będzie ono niezbędne dla każdego ortopedy, który będzie Pana konsultował. Oczywiście operujący Pana ortopeda byłby najbardziej właściwym konsultatnetm. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia.