Bóle w lędźwiach i interpretacja wyniku RTG
Dzień dobry Od pewnego czasu mam bóle w lędźwiach i prosiłbym o interpretację badania RTG, które wykonałem w zeszłym tygodniu: Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją kręgów Lordoza spłycona Krążki międzykręgowe L1/L2 do L4/L5 zwężone Dyskopatia L5/S1 Zaznaczone zmiany przeciążeniowe w stawach krzyżowo-biodrowych Dodam, że mam także zniesioną lordozę szyjną, co wykazało rtg sprzed 2 tygodni. Nie wiem czy mam powody do obaw, proszę o interpretację. Z góry dziękuję i pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany przez Pana wynik badania RTG wskazuje na dość zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Ze względu na te nieprawidłowości powinien skonsultować się Pan ze specjalistą ortopedą, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz wdroży dalsze postępowanie. Najprawdopodobniej będzie to rehabilitacja.