Bolesność kręgosłupa po cesarskim cięciu

Witam. 13 miesięcy temu miałam cesarskie cięcie. Tóż po operacji zaczęły się bóle kręgosłupa. Tak silne, że w żadnej pozycji nie przestawał mnie boleć. Od jakiegoś czasu boli coraz mocniej. Dokładnie po lewej stronie. Do tego doszło dziwne drętwienie i mrowienie. Co to może być? i gdzie się udać? U lekarza rodzinnego powiedzieli mi ze to od dźwigania, i kazali tylko smarować maśką, która nie pomaga..

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania trudno jest mi się ustosunkować do Pani objawów. Sugeruję kontakt z ortopedą a w dalszej kolejności z neurologiem.

Joanna Pilarczyk Fizjoterapia

Objawy które Pani opisuje, mogą być wynikiem osłabienia stabilizacji kręgosłupa przez uszkodzenie mięśni brzucha poprzez cięcie cesarskie, pracę przy dziecku w sposób nieergonomiczny i obciążający kręgosłup oraz pozostałe mięśnie, jak również sama ciąża zmienia układ biomechaniczny całego kręgosłupa. Maść niestety równowagi napięć mięśniowych nie jest w stanie przywrócić. ja polecam skonsultowanie się z fizjoterapeutą, który będzie w stanie rozluźnić mięśnie które są napięte, pokaże jak aktywować mięśnie konieczne do prawidłowej stabilizacji kręgosłupa oraz jak prawidłowo (bez obciążania kręgosłupa) pracować przy dziecku (np nie pochylacjąc się a uginając nogi itp)