Bolesny guzek na klatce piersiowej
Jakieś dwa lata temu zauważyłam na klatce piersiowej niewielkie zgrubienie. Poszłam z tym do lekarza rodzinnego, który skierował mnie do specjalisty. Zrobiono mi USG i RTG, niestety badania nic nie wykazały. Dodam, że guzek powiększa się w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego, staje się on bolesny. Odczuwam go bez dotykania tego miejsca. '' Guzek '' jest nieruchomy. Czy to coś poważnego??

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Na podstawie samego opisu trudno jest określić rodzaj zmiany. Najprawdopodobniej w celu postawienia diagnozy konieczne będzie wycięcie zmiany i oddanie materiału do badania histopatologicznego. Proszę udać się do specjalisty chirurga, który wdroży odpowiednie postępowanie.