Brak chęci do nauki i chodzenia do szkoły u gimnazjalistki

Nie chodzi córka do szkoły, jest w 3 klasie gimnazjum, nie chce sie uczyć, ma kuratora i to nic nie pomaga, jej 2 starsze siostry przeszly przez gimnazjum bez problemow. Z żona jesteśmy bezradni, nawet chodzenie do poradni nic nie dało. Nie wiemy co dalej robić?

Dzień dobry,

Nie pisze Pan do jakiej poradni Państwo /czy też córka/ chodzili, na czym to polegało, dlaczego Państwo /córka/ przerwali leczenie (?) w poradni etc.
Ja namawiam na znalezienie psychoterapeuty, który prowadzi psychoterapię rodzinną /systemową/ i skorzystanie z konsultacji, a być może i leczenia.
Taka forma pomocy częściej dostępna jest prywatnie, niż w ramach NFZ.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Pana.
Myślę że najlepszym rozwiązaniem, które przychodzi mi do głowy po przeczytaniu Pana wpisu jest skorzystanie z psychoterapii rodzinnej, dzięki której może dojść do pełniejszego zrozumienia na wielu płaszczyznach Państwa relacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com