Brak naśladowania zachowania innych dzieci przez 9-latka

Co u 9-latka oznacza chęć naśladowania sposobu życia innych dzieci? Przypomniało mi się że jak byłam mała to naśladowałam zachowanie innych dzieci których zachowanie akurat mi się podobało i nie wiem dlaczego tak robiłam. Tworzyłam notatki że będę się zachowywać jak dana osoba,pisać jak ona,postępować jak ona itp. Zaczęłam nawet robić specjalnie błędy ortograficzne w szkole, bo moja koleżanka je robiła (po prostu gorzej sie uczyla). Czy często u dzieci coś takiego występuje?

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Ciężko domniemywać jaka przyczyna dotyczyła Pani, być może była to chęć podobania się grupie, poczucia się taką jak inni.
Jeśli jest Pani zainteresowana analizą swojego zachowania i przeszłości dobrze zwrócić się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam.

Takie zachowanie może wynikać z chęci zaadaptowania się do grupy rówieśniczej, poszukiwania akceptacji i aprobaty społecznej itp. Może mieścić się w granicach norm, o ile nie jest bardzo nasilone i długotrwałe i nie występują inne niepokojące zachowania i objawy.

Witaj. Nie uważam takiego zachowania za nic zbytnio odbiega od normy. Dziecko chce przynależeć i upodobnić się do swojego środowiska rówieśniczego. Jeśli ma Pani wątpliwości mona udać się do specjalisty pedagoga lub psychologa dziecięcego.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu