Brak wiary we własne możliwości

Witaam !! Mam 15 lat :) Mam ogromny kłopot z samą sobą :( Brak mi wiary we własne możliwości nie podobam się sobie ciągle chcę udawać kogoś innego nie potrafię być sobą :( Nie wierzę w siebie ciągle się krytykuję bardzo chciałabym to zmienić ale nie wiem jak datego proszę o wskazówki to dla mnie bardzo bardzo ważne czekam na odpowiedz :) Pozdrawiam
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Napisałaś, że ciągle krytykujesz siebie - po części jest to wynik okresu dojrzewania, gdyż wtedy rośnie krytycyzm wobec własnej osoby oraz wobec świata.
Postaraj się na kartce wypisać wszystkie te cechy, które w sobie lubisz, z których jesteś zadowolona. Możesz także poprosić bliskie Ci osoby, aby dodały jakieś cechy od siebie. W chwilach zwątpienia spoglądaj na tą kartkę.
Postaraj się także zmienić myślenie - w każdej sytuacji, doszukuj się pozytywnych stron i traktuj siebie jak najlepszego przyjaciela, a nie jak wroga.
Więcej wskazówek znajdziesz pod poniższym linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Witam, problem który Ciebie trapi jest trudny, borykasz się z niskim poczuciem własnej wartości, niewiarą we własne siły, zaniżoną oceną siebie. Wierzę, że bardzo utrudnia Ci to życie, ale "walka" z wewnętrznym krytykiem, który może skutecznie odebrać radość, nie jest prosta i nie wystarczy podanie kilku wskazówek, co należy zrobić aby problem zniknął. Jeżeli tak jak piszesz, masz ogromny problem z samą sobą, to najlepiej jak skonsultujesz się ze specjalistą. Jesteś młodą osobą, więc dobrze byłoby umówić się na spotkanie z psychologiem pracującym z młodzieżą. Wspólnie przyjrzycie się Twoim kłopotom i co ważne: ich przyczynom. Ustalicie także, jakie działania należy podjąć aby zbudować wiarę w siebie. Życzę powodzenia i wierzę, że z pomocą specjalisty wkrótce będziesz optymistycznie patrzeć na życie.