Ciągły brak energii, napady płaczu, natłok myśli i poczucie strachu

1,2 Najgorsze jest to, ze mecze si bardzo sama z soba, mam napady placzu, ktorych czasami nie jestem w stanie zachmowac, i to nie wazne czy jestem w pracy, na ulicy, czy u znajmych. Nie jestem smutna, tylko mam ciagly brak energii, brak sil. Prawie w ogole nie spotykam sie ze znaomymi bo nie mam sily, czasem nie jestem w stanie nawet rozmawiac z kims przez telefon. Rowniez co mnie martwi to to, ze czasami mam ogromny natlok myski, mysle o wszystkim i o niczym, o bzdetach, to tez mnie bardzo meczy, bo nie jestem w stanie nad tym zapanowac i skoncentrowac sie na czmkolwiek. Rowniez czasami czuje ogromny stach, niepokoj, lek, ale nie wiem przed czym. Lekarz ogolny przepisal mi lek z grupy flurazepam, po nim spie, ale nie jestem w stanie w ciagu dnia funkcjonowac normalnie, po tym leku moglabym przespac 2 dni, a i tak wstaje zmeczona, a po nich moje samopoczucie jest jeszcze gorsze. Co sie ze mna dzieje?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, porada internetowa ma swoje ograniczenia, gdyż przez Internet nie da się postawić żadnej diagnozy. Napisała Pani o wielu różnych objawach i dolegliwościach, które Panią męczą, ale są one nieswoiste, by móc jednoznacznie postawić rozpoznanie. Płaczliwość, dyskomfort psychiczny, brak energii, szybkie męczenie się, natłok myśli, problemy z koncentracją uwagi, wewnętrzny niepokój, stany lękowe mogą wskazywać na różne problemy emocjonalne, np. depresję, nerwicę, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zespół chronicznego zmęczenia, dystymię. Flurazepam, który został Pani przepisany przez lekarza ogólnego, to lek z grupy benzodiazepin. Jest to lek przeciwlękowy, nasenny, uspokajający, niemniej jednak nie może być on długo zażywany, gdyż może prowadzić do uzależnienia. Uważam, że powinna się Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą, by dokładnie określić, co Pani dolega i by zmienić lek, tym bardziej, że nie czuje się Pani po nim najlepiej i nie może normalnie funkcjonować w ciągu dnia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Mgr Kamila Drozd

Witam,
Zdecydowanie zalecam kolejną konsultację psychologiczno-psychiatryczną. Właściwie dobrana lekoterapia + psychoterapia, pomogą wyeliminować (lub skutecznie zredukować) pojawiąjące się objawy.