Co mi może dolegać, biorąc pod uwagę te wszystkie dolegliwości?

Ostatnio byłem chory, jakieś 2/3 tyg temu, brałem antybiotyk, i wszystko było okej. Wczoraj w pracy tez było okej czułem się świetnie aż nagle dostałem migreny (chyba, bądź była to gorączka) bo miałem taki ból głowy jaki nigdy mi nie towarzyszył, aż popłakałem się, słabo mi było, zimno, musiałem założyć polar gdzie w mojej pracy zawsze jest gorąco, ogólne osłabienie czułem, i ból mięśni taki, ze musiałem co jakaś chwile siąść… Nie wiem co mi jest, lecz jakoś od długiego czasu mam tez zatkany nos, ale to od 2 lat odkąd był COVID to nie mam takiego węchu, lecz ostatnio ciagle rano wstaje z zatkanym nosem, gdy wysmarkam nos jest okej, lecz rano tez budzę się z uciążliwym bólem gardła, co dziwne i ciekawe gardło mam całe czerwone przed języczkiem gardłowym mam kąciki bardzo zaczerwienione, a za języczkiem takie bomble wyskoczyły małe duże średnie ciężko określić, lecz gardło nie boli mnie ciagle, najbardziej z rana, stosuje GARDIMAX kiedyś mój lekarz polecił, oprócz tego wodę utleniona łyżkę na kubek wody, lecz nic to nie daje, jakby to stało w miejscu, Biore sinopure z polecenia w aptece iż działa to odpornościowo i na układ oddechowy nosa zatok i gardła (biore to regularnie od 2tyg) i wdrożyłem tez infex zatoki, ale leki nie dają nic Biore tez teraz bakterie po terapii antybiotykowej Co to może być i co mi dolega, najbardziej to gardło zastanawia, bo przy anginie jest ciągły ból raczej a tutaj? Raz jest raz nie

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia. W pierwszej kolejności warto określić przyczyny takich problemów, a także, co mogło dokładnie wpłynąć na obniżenie odporności.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem immunologiem oraz laryngologiem. Po dokładnym badaniu przedmiotowym lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu.

Warto w Pana przypadku wykonać posiew wymazu z gardła, pełną morfologię wraz z CRP, a także określenie poziomu ferrytyny, żelaza, witaminy D3 oraz przeciwciał odpornościowych: IgA, IgM i IgE.

Istnieje również przypuszczenie, że przebyte zakażenie Covid – 19 mogło znacząco obniżyć odporność, powodując liczne infekcje górnych dróg oddechowych oraz nasilając dolegliwości bólowe ze strony zatok i gardła.

Bardzo ważne jest, aby zadbał Pan o swoją naturalną odporność poprzez prawidłowe odżywianie się, unikanie sytuacji stresowych, zwiększoną aktywność fizyczną, zwłaszcza na świeżym powietrzu oraz zadbanie o zdrowy sen.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-oslabiajace-odpornosc-immunologiczna

https://portal.abczdrowie.pl/pozbadz-sie-dolegliwosci-gornych-drog-oddechowych-zastosuj-kuracje-ziemniaczana

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.