Co mogą oznaczać z boku szyi dwie niebolesne, ruszające się wypukłe zmiany skórne?

Witam Mam z boku szyi dwie kuleczki , niebolesne , ruszajace sie z czego jedna jest malutka a druga ma ok 1 cm , dodam ze z drugiej strony mam jedna kuleczke prawie niewyczuwalna Prosze o pomoc i odpowiedz gdyz jestem spanikowany i sie boje Bylem u lekarza rodzinnego z czyms innym i spytalem przy okazji o ta kulke 1 cm to pani powiedziala ze to pewnie tluszczak ale w tedy nie czulem tej drugiej mniejszej obok Czy to tluszczak moze byc obok wezla chlonnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Konieczne jest badanie fizykalne. Jeśli to pana martwi może pan wykonać badania: morfologia krwi z rozmazem ręcznym, OB, CRP, ew. do rozważenia USG szyi (ale zdałbym się tu na ocenę lekarza prowadzącego żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów w trakcie poszerzania diagnostyki).