Co może oznaczać krew w ślinie?

Witam od pewnego czasu co jakiś czas podczas wypluwania śliny znajduje sie w niej krew,nie przechodziłem żadnej choroby,zrobiłem usg brzucha wyszło okej,rtg klatki też, gastroskopia pokazała przepukline rozworu przełyku i powierzchniowe zapalenie żołądka,biore leki IPP,krew dalej sie pojawia,co to może być?.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto żeby zbadał pana jeszcze lekarz laryngolog i/lub lekarz stomatolog. Należałoby również wykonać podstawową diagnostykę w kierunku zaburzeń krzepnięcia oraz wykluczyć choroby infekcyjne (np. zapalenie oskrzeli). Do ukierunkowania diagnostyki konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pana dolegliwości, dlatego najlepiej jeśli zajmie się tym pana lekarz prowadzący.