Co może oznaczać opuchlizna jednego palca?

Od 3 miesięcy mam spuchnięty palec u lewej ręki, wydaje mi się ze od noszenia ciężkich toreb, najpierw zaczął bolec później zrobił się czerwony i gorący, miałam 2 razy robione prześwietlenie na którym nie wykazało złamania, kazano mi moczyć go w occie, smarować maścią i oszczędzać. Niestety to nie pomogło, nie jest już czerwony, tylko w miejscu stawu jest bardziej szeroki, nie mogę go zgiąć całkowicie i boli przy zginaniu? Chirurg olał sprawę, co to może być i jakie badania powinnam zrobić i czy iść do innego lekarza np. ortopedy?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugerowałby raczej udać się do lekarza reumatologa. Proszę zabrać ze sobą dotychczasowe wyniki badań, zwłaszcza obrazowych.