Co oznacza kłucie po lewej stronie klatki piersiowej?

Witam czy przy skurczowym wypadaniu wydłuzonego pogrubiałego przedniego płata mitralnego z fala zwrotna można odczuwać skurcze bolace po lewej stronie klatki piersiowej i czuje jak serce mnie kłuje i boli czy normalne przy tej chorobie. I czy EF 58% jest w normie ? Biore lek concor cor 1,25mg. 1 tabletke dziennie m Kobieta 36 lat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może Pani choroba powodować dolegliwości, które Pani opisała. Ef jest w normie.