Co oznacza mikrodyskoidektomia międzytrzonowa?

Witam,na poczatek zapytanie odnosnie slowa mikrodyskoidektomia miedzytrzonowa L5/S1,co ono oznacza( w wypisie).Drugie pytanie.Czy operacja usuniecia zwyrodnialego jadra(wyłyzeczkowanie przestrzeni oraz wprowadzenie implantow moze odbyc sie bez odbarczenia kanalu kregowego?.Prosze o szybka odpowiedz.Z góry dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nie a co do pierwszego to oznacza mikronaciecia dysku między L1/S