Co oznacza opis RTG po przebytej operacji złamanej ręki?

Mój syn (obecnie11 lat) dwa lata temu miał złamaną rękę. Dzisiaj odebralam opis kontrolnego zdjecia ktory brzmi tak: stan po przebytym zlamaniu nadklykciowym kosci ramiennej prawej. Zanik kostny elementów.kostnych stawu lokciowego prawego. Znieksztalcenie i poszerzenie zarysow zewnetrznych nadklykcia bocznego i przysrodkowego kości ramiennej prawej. Nawarstwianie okostnowe w okolicy nadkłykcia bocznego. Jądro kostnienia bloczka kości ramiennej słabo wysyconej, nieregularne, o częściowo zatartych zarysach. W odrebie nadkłykcia widoczne pasmowate osteosklerotyczne zagęszczenie rtf mogące odpowiadać bliźnie kostnej.

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na proces gojenia się złamania i zrastania się kości. Zdjęcie wraz z opisem powinno być ocenione przez ortopedę, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!