Co oznacza rozpulchnienie szyjki macicy w ciąży?

Witam. Jestem w 15 tygodniu ciąży. Przyjmuje luteinę dopochwowo w dawce 50 dwa razy dziennie. Podczas aplikacji luteiny delikatnie sprawdzam zewnętrzny stan szyjki (bez uciskania). Do tej pory była w kształcie kciuka z wgłębieniem na czubku. Od ok 5 dni zrobiła się cała pulchna i bardziej płaska. Byłam u swojego ginekologa, stwierdził że wewnątrz szyjka jest twarda i zamknięta, następna wizyta za cztery tygodnie. Bardzo mnie martwi obecny stan, poprzednia ciążę całą leżałam, w tym na krótko szpital. Czy powinnam się umówić na wizytę np za dwa tygodnie, czy lekarz nie powinien zrobić USG?

Jeśli taki stan szyjki macicy wzbudza Pani niepokój to proszę wcześniej umówić się na wizytę kontrolną do ginekologa. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że wraz z rozwojem ciąży szyjka macicy zmienia kształt, wielkość i konsystencję.