Co oznacza taka cysta okolicy ślinianek?

Dzień dobry, pod językiem w okolicy ślinianek pojawiła mi się cysta/torbiel, duża kulka, która jest wypełniona płynem, nie wiem czy to jest ropa czy inna substancja. Nie jestem pewien na 100% czy to torbiel, jedynie oceniam na podstawie zdjęć w Internecie. Czy uda mi się to wyleczyć w domu? Stosuję środek na afty oraz octenisept. Jeśli nie, to do jakiego lekarza powinien się z tym udać? Stomatolog, laryngolog, chirurg?

Laryngolog czyli chirurg głowy i szyi. Może to być cysta podjęzykowa, Ranula, żabka. Nie wolno jej opróżniać i nacinać. Należy ją w całości wyłuszczyć delikatnie w oddziale laryngologii. Pozostawienie choćby małego fragmentu torebki cysty, spowoduje nawroty.