Co oznacza wątroba niepowiększona ze zmianą w prawym płacie o obniżonej echogeniczności?

Witam bardzo prosze o pomoc wczoraj byłem na badanu usg opis"wątroba niepowiększonaze zmianą w prawym płacie o obniżonej echogeniczności z dyskretnym obwodowym zwiększeniem echogeniczności oraz drobnymi naczyniami o średnicy do 31 mm"czy jest to coś bardzo poważnego??Rezonans dopiero za 2 miesiące;/

Niestety, ale na podstawie samego badania USG trudno zawyrokować jakiego typu to jest zmiana. Tylko właśnie badanie RM może określić konkretnie czym jest ta zmiana w wątrobie. Zmiana ta raczej sugeruje zmianę typu łagodnego np. gruczolaka, przerost guzkowy miejscowy miąższu wątroby.