Co oznacza wynik MR kręgosłupa i jak interpretować?
Witam mam 36 lat i ostatnio mialem robiony MR kregoslupa i dostalem taki wynik i nie wiem czy mam sie martwic.W korze nerki prawej drobna struktura o podwyzszonych sygnalach w T2 srednicy 4mm.Krazek miedzykregowy w poziomie L4 /L5 wykazuje cechy dehydratacji z szerokopodstawną wypukliną pierscienia wloknistego ktora modeluje worek oponowy bez istotnego zwezenia zachylkow bocznych i kanałow korzeniowych.W sasiednich segmentach ruchowych tj. L3 /L4 oraz L5/S1 dyskretne wypukliny pierscieni wloknistych, ktore nie zwezają zachylkow bocznych ani kanalow korzeniowych.Prosze o rozjasnienie tago

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik sugeruje obecność zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz przepuklinę krążka międzykręgowego uciskającego rdzeń kręgowy, co może powodować ból i mrowienie kończyn. Ponadto zmiana wykryta w nerce może wymagać dodatkowej diagnostyki. Sugeruję skierować się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie. Pozdrawiam!