Co powoduje nabrzmienie żył na stopie i ból?

Moja mama 75 lat. Od roku, może dłużej na stopie prawej /z prawej strony - pomiędzy dużym palcem stopy, a kostką - tak pośrodku jest jakby nabrzmiała żyła -3 cm. Pojawia się piekący palący ból, taki impulsowy. Nie boli cały czas, ale pojawia się ostry ból. Dotyk tej żyły czy też jej okolice: kość, ścięgno jest jakby bolesne. Żyła wygląda jakby nieco sina. Mama leczy się na astmę, nadciśnienie. Po operacji stawu biodrowego - endo. Czy to żyła, rwa kulszowa? Proszę o poradę i jakie leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby moc się wypowiedzieć, proszę zgłosić się do lekarza POZ