Co powoduje uciski w skroniach i duszności?

Witam! Mam 35 lat, od ponad tygodnia mecza mnie uciski w skroniach i dochodzące do tego duszności i drazliwosc na ostre dzwieki , do tego mam wrażenia że gorzej widze czasami. Na początku roku leżałem w szpitalu 3 dni z podejrzeniem wyrostka co okazało się jakimś stanem zapalnym prawdopodobnie jelit bo do końca nie potwierdzono czego. Od pobytu w szpitalu miałem USG brzucha i wizyta u gastrologa/internisty, który wstępnie stwierdził objawy nerwicy.

Witaj,
Zaburzenia widzenia, drażliwość na ostre dźwięki, ucisk w skroniach oraz duszność faktycznie mogą być objawami nerwicy. Ponadto jeśli objawy te pojawiły się po ostatniej hospitalizacji, warto zastanowić się, czy przyczyną ich pojawiania się nie jest lęk związany z leczeniem szpitalnym. Być może w przeszłości był Pan hospitalizowany, bądź ma nie miłe wspomnienia z przychodni. Czasem objawy nerwicowe uaktywniają się na skutek przeżytych (przeszłych) traumatycznych, stresowych doświadczeń.
Czy w Pańskiej rodzinie ktoś leczył się na nerwicę, bądź miał inne zaburzenia lękowe, depresyjne etc.?
Objawy nerwicowe może Pan leczyć farmakologicznie, lecz o wiele skuteczniejsza może być terapia bądź psychoterapia.
Abstrahując od mojej dziedziny, muszę wspomnieć, iż niepokojące wydają się objawy zaburzonego widzenia i drażliwość na dźwięki, może warto pokusić się o wizytę u neurologa?
Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka - Psycholog

www.psycholog24radom.pl