Co robić z tym bólem żebra u 34-latka?

Przez tydzień bolało mnie lewe jedno żebro mniej więcej po środku jednak po wygrzaniu się i stosowaniu ogólnodostępnych leków przeciw zapalnych i bólowych dolegliwość ustała na półtora tygodnia. Wczoraj w samochodzie wymieniałem koła na zimowe a dzisiaj rano ból powrócił bardzo nasilony zwłaszcza w czasie poruszania się do tego jest wyczuwalna twardość w okolicy żebra i pojawiły się czerwone malutkie kropeczki w miejscu bólu. Dexak nie pomógł w bólu. W czasie poruszania się są nagłe silne uderzenia bólu tak silnego że przeszkadza w zaczerpnięciu oddechu.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Przyczyn takiej dolegliwości może być wiele, dlatego w pierwszej kolejności zalecamy wizytę stacjonarną u lekarza internisty, który po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu.

Na pewno należałoby wykonać rtg klatki piersiowej oraz USG jamy brzusznej. Diagnostykę można uzupełnić pełną morfologią krwi wraz z rozmazem, CRP, a także określenie poziomu prób wątrobowych, kinazy i kreatyniny.

Istotnym jest, czy w ostatnim czasie wystąpił jakiś uraz w okolicy odczuwanego bólu. Możliwe, że doszło do stłuczenia tego miejsca. W takim wypadku objawy bólowe mogłyby się utrzymywać nawet przez kilka tygodni.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeber

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zebra-przy-dotyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.