Co robić z zachowaniem mojego dziecka?

Witam.moj syn ma 2lata i5 miesięcy. Poszedł do żłobka jako że chodzi z pielucha do przedszkola się nie dostał.Może zostać z dziadkami ale chcieliśmy żeby miał kontakt z dziećmi. Niestety spędza tam 10h od 6.30i nie chce wstawać.placzr krzyczy.w nocy od kilku dni jeczy steka budzi się płacze potem usypia i rano nie chce wstac.syn prawie nie mówi mimo że wszystko rozumie.w żłobku jest grzeczny chodź bardziej pilnuje pan niż bawi się z dziećmi.nie sprawia problemów.w domu natomiast jest nerwowy.za rok mógłby iść do przedszkola blisko domu i wtedy dziadkowie by prowadzili wyspanego i odbieraki wcześniej.co robić?zabrać bo..

Szanowna Pani, przebywanie przez 10h w określonej społeczności to nawet dla dorosłego człowieka za dużo. Dla dziecka w wieku Pani synka najważniejsza jest symbioza z mamą i kontakt z tatą. Żłobek wpływa na dziecko deprymująco, ponieważ dramatycznie brakuje mu mamusi i tatusia, dlatego trzyma się wychowawczyni, a dzieci go nie interesują, wręcz są zagrażające. W tej sytuacji, którą Pani opisuje dalsze trzymacie dziecka w żłobku będzie pogłębiało jego znerwicowanie. Opieka dziadków jest bardzo mu potrzebna, bo przynajmniej w części babcia i dziadek zastąpią matkę i ojca. W rozwoju ontogenetycznym okres symbiozy z mamą trwa od urodzenia do 3 roku życia, więc jeżeli relacja z matką w tym czasie zostanie przerwana dziecko się denerwuje, sika w łóżeczko, obgryza paznokcie i ma problemy z mówieniem, nie mówiąc już o wstawaniu rannym, które jest dla niego katorgą. Więc jeżeli jest to możliwe proszę jak najszybciej skorzystać z pomocy dziadków. Chłopczyk dwuletni to maleńkie dziecko które należy kochać, przytulać, opiekować się nim, i nie wprowadzać żadnych rygorów - to jest za wcześnie. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam,
wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie